ندا بنی تمیم دبیر بخش داستان کوتاه هفته قرآن و عترت با تأکید بر اهمیت فعالیت های قرآنی و لزوم گسترش آن، با اعلام این خبر اظهار داشت: جشنواره قرآن و عترت استان خوزستان به منظور بسط و گسترش مفاهیم ارزشمند اسلامی و قرآنی در بخش های هنری و فرهنگی مختلفی از جمله داستان کوتاه برگزار میشود که در محور کلی قرآن و عترت و در دو موضوع ویژه: “شهدای مدافع حرم و پیاده روی بزرگ اربعین حسینی علیه السلام” فعالیت میکند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این بخش در جشنواره، تشویق داستان نویسان و هنرمندان در راستای تولید هرچه بیشتر آثار ادبی و هنری مرتبط با قرآن و عترت است. این آثار نباید در هیچ مسابقه یا فعالیت مشابهی شرکت کرده باشند.

بنی تمیم با اشاره به اهمیت این جشنواره بیان کرد: تداوم این فعالیت ها در پرتو نور قرآن و نورانیت اهل بیت (ع) باعث عملی شدن بسیاری از ارزش های دینی در زندگی مردم میشود. از این رو به منظور پاسداشت میراث اسلامی و قرآنی و همچنین کشف استعدادهای برتر و حمایت از آنان پس از داوری علمی و دقیق، سه اثر از آثار شرکت کنندگان انتخاب و جوائزی به آنها تقدیم خواهد شد.

ایشان همچنین افزود: که نویسندگان و هنرمندان شهرهای مختلف استان تاکنون استقبال خوبی از جشنواره داشته و بیش از ۵۰ اثر ارسال کرده اند، داستان نویسان همچنان در حال ارسال آثار هستند، و با نظر به استانی بودن گستره جشنواره پیش بینی میشود
تعداد آثار به ۱۰۰ اثر برسد. معرفی آثار برگزیده همزمان با برگزاری جشنواره و در تقارن با دهه مبارک فجر، در تاریخ ۲۳ لغایت ۳۰ بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد بود.

بنی تمیم در پایان با بیان اینکه باعث افتخار ماست که گامی در راه خدمت به قرآن و اهل بیت علیهم السلام برداریم خاطر نشان کرد: این جشنواره به کوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و با تلاش بی وقفه و بی نظیر تمامی عوامل اجرایی برگزار خواهد شد.

نویسنده نوشته: Admin

شاید دوست داشته باشید

نتایج بخش داستان کوتاه هفته قرآن و عترت خوزستان اعلام شد

نتایج بخش داستان کوتاه هفته قرآن و عترت خوزستان اعلام

تجلی تئاتر قرآنی در هفته قرآن و عترت خوزستان

مصطفی بوعذار دبیر بخش هنرهای نمایشی هفته قرآن و عترت

اولین جشنواره صنایع دستی چوبی و حصیر با موضوع قرآن کریم در استان خوزستان

اولین جشنواره صنایع دستی چوبی و حصیر با موضوع قرآن

اجرا شده توسط: همیار وردپرس