مصطفی بوعذار دبیر بخش هنرهای نمایشی هفته قرآن و عترت خوزستان با اشاره به استقبال عموم هنرمندان تئاتر خیابانی خوزستان از فراخوان این رویداد گفت: با حمایت مدیر کل ارشاد خوزستان و دبیر اجرایی هفته قرآن وعترت خوزستان، نگاه جدی و حمایتی از هنرهای قرآنی برای نخستین بار صورت گرفته است و شاهد عزم راسخ برای برپایی این رویداد ارزشمند در استان هستیم.

این نویسنده و کارگردان خوزستانی ادامه داد؛ با تشکیل جلسات متعدد و کارگروه های تخصصی برنامه ریزی خوبی برای اجرا طراحی شده است که پس از تمدید مهلت ارسال آثار نمایشی خیابانی و تماس مکرر هنرمندان از شهرستان ها شکل گرفت .

مدیر کانون تئاتر انقلاب و دفاع مقدس خوزستان افزود: برای اولین بار در خوزستان حضور گروه های تعزیه فاطمی را با اجرای زنده خواهیم داشت.

ایشان افزودند: تئاتر خیابانی بواسطه ارتباط تنگاتنگ و ظرفیت بالایی که دارد بهترین قالب نمایشی برای ارائه مفاهیم قرآنی دارد بشکلی که با قابلیت اجرا در هر مکان و هر زمان در جذب مخاطب بسیار مفید است.

وی همچینین از تلاش هنرمندان برای خلق آثار نمایشی با موضوعات قرآنی و ارسال بیش از سی اثر خبر داد و گفت: برای ارزیابی آثار نمایشی نیز از توانایی و تخصص سه هنرمند با تجربه و متعهد خوزستانی بهره خواهیم برد که بزودی احکام آنان صادر می شود تا در فضایی سالم بهترین ها را تا نیمه بهمن ماه معرفی کنیم.
بوعذار با اظهار امیدواری از روند برنامه ریزی ها، از مشارکت سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان دراین رویداد ارزشمند خبر داد و گفت :برخی مدیران دغدغه هنر قرآنی وانقلابی دارند و پای کار آمدند تا قدمی در راه اعتلای فرهنگ وهنر قرآنی بردارند که شایسته تقدیر هستند .

همه ما مدیون قرآن هستیم و باید مفاهیم قرآنی و آموزه های دینی را به شیوه های هنری به مخاطبان ارائه دهیم.
دبیر هنرهای نمایشی هفته قرآن وعترت خوزستان در پایان گفت: داوری آثار منتخب توسط هنرمندانی از تهران و لرستان و خوزستان بصورت زنده در هفته پایانی بهمن ماه در محل برگزاری نمایشگاه کتاب خوزستان در اهواز برگزار خواهد شد.

نویسنده نوشته: Admin

شاید دوست داشته باشید

نتایج بخش داستان کوتاه هفته قرآن و عترت خوزستان اعلام شد

نتایج بخش داستان کوتاه هفته قرآن و عترت خوزستان اعلام

تأکید بر اهمیت فعالیت های قرآنی و لزوم گسترش آن

ندا بنی تمیم دبیر بخش داستان کوتاه هفته قرآن و

اولین جشنواره صنایع دستی چوبی و حصیر با موضوع قرآن کریم در استان خوزستان

اولین جشنواره صنایع دستی چوبی و حصیر با موضوع قرآن

اجرا شده توسط: همیار وردپرس