معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری جشنواره شعر قرآن و عترت از سری برنامه‌های اولین هفته قرآن و عترت استان خوزستان در شهرستان شوشتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سیدکریم موسوی، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برپایی اولین هفته قرآن و عترت در استان خوزستان، گفت: در هفته قرآن و عترت استان خوزستان ۲۵ جشنواره قرآن و عترت به میزبانی ۷ شهرستان استان برگزار خواهند شد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه این استان میزبان جشنواره شعر قرآن و عترت است، گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به قرآن و عترت و برنامه‌ریزی و تلاش برای رشد و گسترش فعالیت‌های مربوط به آموزه‌های قرآنی- دینی در تمام سطوح جامعه است از این رو ما قصد داریم این رسالت مهم را به زبان شعر و توسط شاعران در این جشنواره اجرا کنیم.

معاون قرآن و عترت یادآور شد: با توجه به ایمان، تعهد و عشق و علاقه به کتاب آسمانی قرآن مجید و همچنین ارادت قلبی به اهل بیت عصمت و طهارت که ما از تمامی شاعران استان خوزستان سراغ داریم، به یاری خدا استقبال خوبی از این جشنواره خواهد شد، کما اینکه نزدیک به دو هفته از اطلاع‌رسانی جشنواره هنوز نگذشته چندین اثر به دبیرخانه ما ارسال شد که نوید خوبی خواهد داشت.

وی با تصریح اینکه اطلاع‌رسانی و فراخوان این جشنواره را در اختیار کلیه مسئولان انجمن اهل قلم شهرستان‌های استان خوزستان قرار داده شده است، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره را ١٠دی‌ماه جاری اعلام کرد.

وی بیان کرد: شاعران سراسر استان می‌توانند آثار خود را به صورت فایل word به دو صورت کتاب یا مجموعه شعر(حداقل ۲۵ شعر) و یا به صورت تک اثر هر شاعر از ۲ تا ۵ شعر می‌تواند به این دبیرخانه ارسال کنند. با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.hq-khz.ir و تکمیل فرم ثبت نام و بارگزاری متن شعر (قسمت شعر فراخوان) آثار خود را ارسال کند.

موسوی در پایان گفت: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شماره‌های ٠۶١٣٣٣٣۴٠٧٩ اداره کل و همراه ٠٩١۶٣۴۵۴٠۶٩ تماس حاصل کنند.

نویسنده نوشته: Admin

شاید دوست داشته باشید

نتایج بخش داستان کوتاه هفته قرآن و عترت خوزستان اعلام شد

نتایج بخش داستان کوتاه هفته قرآن و عترت خوزستان اعلام

تأکید بر اهمیت فعالیت های قرآنی و لزوم گسترش آن

ندا بنی تمیم دبیر بخش داستان کوتاه هفته قرآن و

تجلی تئاتر قرآنی در هفته قرآن و عترت خوزستان

مصطفی بوعذار دبیر بخش هنرهای نمایشی هفته قرآن و عترت

اجرا شده توسط: همیار وردپرس